http://biopeptydysklep.wellu.eu

środa, 2 kwietnia 2014

LARENS - PRODUKTY DLA URODY

Problem starzenia się skóry

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem polegającym na zmniejszeniu biologicznej aktywności komórek organizmu, spowolnieniu procesów regeneracyjnych i utracie zdolności adaptacyjnych ustroju.
Decydująca rolę odgrywają tu czynniki genetyczne oraz współdziałające z nimi czynniki zewnętrzne, takie jak: promieniowanie UV, skażenie środowiska, palenie papierosów, niewłaściwa pielęgnacja i czynniki wewnętrzne, związane z zaburzeniami regulacji hormonalnej, nieprawidłowym odżywianiem i niedoborami witaminowymi.
Jednym z pierwszych objawów starzenia się skóry jest jej suchość, spowodowana utratą zdolności do wiązania wody i zatrzymywania jej w naskórku.
Starzenie się skóry nie jest więc tylko wynikiem bezpośredniego upływu czasu, ale jest wynikiem działania czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Takie czynniki jak : promieniowanie jonizujące (np. komputery), działanie promieni ultrafioletowych, nadmiar ozonu, zanieczyszczenia w powietrzu czy bakterie, dym z papierosów i, oczywiście, spaliny samochodowe, sprawia, że nasza skóra starzeje się szybciej niż zaprogramowała to matka natura. Dlatego też nie tylko wiek decyduje o wyglądzie i kondycji naszej skóry, ale wiedza i umiejętność dbania o nią.
Procesy starzenia się skóry:
  • Suchość skóry – utrata dotychczasowej elastyczności, następuje odwodnienie, silniej zaznaczają się zmarszczki mimiczne.
  • Pojawiają się drobne zmarszczki wokół kącików oczu i ust.
  • Naskórek staje się cieńszy i szorstki, keratynocyty pomnażają się w zwolnionym tempie.
  • Wydzielanie melaniny następuje w sposób niejednolity, czego wynikiem są liczne brązowe plamy w miejscach odkrytych – pojawiają się plamy pigmentacyjne.
  • Fibroblasty staja się coraz mniej aktywne. Pogarsza się aktywność włókien kolagenowych i elastynowych a ich struktura zmniejsza się.
  • Krążenie we włośniczkach ulega zmianie, czego wynikiem jest duża kruchość naczyń włosowatych.
Aby przeciwdziałać procesowi starzenia się skóry należy wpływać na w/wym. procesy poprzez stosowanie produktów z aktywnymi biologicznie substancjami (kosmeceutyki).
30-lat: nadmiar skóry powiek górnych ( opadanie powiek górnych), ‚ kurze łapki’ w bocznych kątach oka.
40 – lat: wyraźnie zaznaczone fałdy nosowo – wargowe ( bruzdy od skrzydełka nosa do kącika ust); poprzeczne zmarszczki czoła i zmarszczki marsowe ( pionowe międzybrwiowe).
50-lat: opadanie końca nosa; mniej wyraźnie zaznaczona linia żuchwy; zmarszczki szyi; widoczne poziome pasma mięśnia szerokiego szyi; opadanie bocznych części policzków ( tzw. chomiki)
60-lat, 70-lat, 80-lat: ścieńczenie skóry oraz zanik tkanki podskórnej, przyczyniający się do wyraźnych zmarszczek i wiotkości skóry.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz